Asmeninių finansų akademija

Trys nuoseklūs žinių įgijimo, požiūrio ir įgūdžių formavimo etapai, leidžiantys susikurti stabilią asmeninių pinigų, turto ir kapitalo valdymo sistemą.

icon-home
Lentelė

Bazinis

Finansinio intelekto
pažadinimas

- skaityti daugiau -

Pažengusiems

Kaip tvarko savo turtą ir
investuoja lyderiai

- skaityti daugiau -

Verslo savininkams

Kaip padaryti, kad verslas lengvintų gyvenimą

- skaityti daugiau -

Apie Bazinius pinigų įplaukų ir išlaidų valdymo dėsnius ir jų panaudojimą gyvenimo kokybės gerinimui. Bazinius turto valdymo dėsnius ir investavimo principus. Pagrindinius įmonės finansų valdymo ir jų derinimo su asmeniniais finansais principus.
Kam Siekiantiems gyvenimo kokybės pokyčių, tačiau nežinantiems nuo ko ir kaip pradėti. Norintiems išsaugoti turimą turtą, sukurti ar patobulinti savo investavimo strategiją bei užsitikrinti finansiškai saugų gyvenimą. Norintiems sukurti ar patobulinti savo kapitalo valdymo sistemą, užsitikrinti finansiškai laisvą gyvenimą.
Tikslas Išlavinti ir patobulinti pinigų srauto (įplaukų ir išlaidų) ir su tuo susijusių vidinių būsenų valdymo įgūdžius. Išlavinti bei patobulinti turto valdymo ir jo gausinimo įgūdžius, sukurti asmeninių finansų valdymo sistemą bei apsibrėžti savo investavimo strategiją. Sujungti asmeninių ir verslo finansų sistemas į vieną darnią visumą.

Bazinis etapas

Pinigų valdymo principai

Kiekvienas siekia pagerinti gyvenimo kokybę, tačiau  nedaugelis  žino, nuo ko pradėti ir kaip tai padaryti. Finansų pasaulyje galioja savi dėsniai. Juos verta žinoti ir naudoti, kad užuot visą gyvenimą kovoję su nepritekliais galėtumėte lengvai ir paprastai turtėti.

Pirmiausia verta suprasti, ką finansų požiūriu reiškia gyventi teisingai. Kaip teisingai valdyti savo pinigų judėjimą? Kas geriau – taupyti pinigus ar ieškoti papildomų pajamų šaltinių? Pirkti būstą skolon ar investuoti?  Šie ir daugelis kitų klausimų su laiku tampa aktualūs kiekvienam, tačiau atsakymus į juos randa ne visi.

Pinigų judėjimą galima palyginti su vandens srautu. Jiems abiem galioja tie patys dėsniai. Pirmiausia vanduo nuolat teka ir turi savybę kažkur pradingti. Tam, kad vanduo bėgtų iš vamzdžio, jo reikia ten įpilti. Ir dar niekada neišbėgo daugiau vandens, nei buvo įpilta.

Suprasti, kaip suvaldyti pinigų judėjimą, labai paprasta pasitelkus sveiką nuovoką.  Tačiau daugiau pastangų prireikia pradėjus praktiškai taikyti šias žinias. Todėl užsiėmimų metu pirmiausiai skiriamas laikas egzistuojančių pinigų judėjimo dėsnių suvokimui. Vėliau suformuluojamas asmeninių finansų tikslas ir  parenkamos labiausiai  konkrečiam žmogui tinkamos jo siekimo priemonės. Atsižvelgiama į jo vidines nuostatas ir įsitikinimus, todėl išvengiama nereikalingos įtampos, atsirandančios, kai žmogus veikia per prievartą.

Po šio etapo kiekvienas dalyvis susikuria efektyvią pinigų valdymo sistemą, įvaldo asmeninės buhalterijos pagrindus ir suvokia, kad tai yra labai paprasta. Kiekvienas nesunkiai planuoja ir valdo savo pinigų srautus taip, kad priartėtų prie finansinių siekių.


Pažengusiems

Kaip tvarko savo turtą ir investuoja lyderiai

Turto valdymo principai ir sėkmingo investavimo formulė

Turintieji turto gauna ne tik jo teikiamą naudą, bet ir rūpesčius, susijusius su jo išsaugojimu bei gausinimu. Egzistuoja įvairios turto rūšys. Asmeninių finansų požiūriu, ne bet kurio turto turėjimas yra gerai. Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, neretai daugiau turto yra blogiau. Nereikia įrodinėti, kad daugelis turto rūšių gimdo išlaidas. Todėl norint gerai jaustis šioje srityje būtina suvokti ir įvaldyti esminius asmeninio turto valdymo ir jo gausinimo principus. Nuo jų ir pradedamas šis užsiėmimų etapas.

Nemažai žmonių svajoja apie nuosavą verslą, tačiau taip niekada jo ir nepradeda. Kaip objektyviai nustatyti, kuri veikla gali tapti verslu? O ar tas verslas tinkamas konkrečiai Jums? Ko reikėtų siekti, kad netaptumėte savo verslo įkaitu, dirbančiu ištisą parą ir negaunančiu deramo atlygio po to, kai sumokate samdomiems darbuotojams?

Kad to išvengtumėte, prasminga pirmiausiai išsiaiškinti pagrindinius verslo požymius, o vėliau, užsiėmimų metu, juos „prisimatuoti“ sau asmeniškai. Suradus širdžiai mielą verslo idėją, ją verta išreikšti konkrečiais skaičiais. Įsitikinus, kad verslas bus pelningas, belieka pradėti jį įgyvendinti.

Investavimas dažnam asocijuojasi su teiginiu „pinigai uždirba pinigus“. Kiek teisybės šiame teiginyje? Ar tikrai investuojant nebereikia dirbti?  Prieš pradedant svarstyti apie investavimą, pirmiausia išsiaiškinama, kokios investicijų rūšys ir kokiu būdu gali duoti naudą investuojančiajam. Svarbu mokėti įvertinti, kiek pelninga konkreti investicija ir nuo ko priklauso investavimo sėkmė. Ne paskutinėje vietoje – užsiėmimų metu formuojamas sugebėjimas nustatyti kiekvienos investicijų rūšies rizikas ir numatyti jų valdymo strategiją.

Po šio etapo dalyvis susikuria efektyvią turto, verslo ir investicijų valdymo sistemą, galutinai įvaldo asmeninę buhalteriją ir įsitikina, kad tai nėra taip sudėtinga, kaip atrodė. Kiekvienas nesunkiai planuoja ir valdo savo turtą taip, kad susikūręs finansinį komfortą vis labiau artėtų prie savo tikslo.


Verslo savininkams

Kaip padaryti, kad verslas lengvintų gyvenimą

Verslo vieta asmeninių finansų sistemoje

Verslininkai – žmonės, turintys specifinių sugebėjimų ir pakankamai atkalumo bei nuosekliai siekiantys užsibrėžto tikslo. Gebėdami organizuoti verslą ir jam skirdami visą dėmesį bei laiką, jie neretai pamiršta apie save ir savo finansus, kuriuos taip pat reikėtų deramai tvarkyti.

Dažniausia pradedančių, o ir prakutusių verslininkų bėda ta, kad jie sunkiai atskiria verslo ir asmeninius finansus. To priežastis – paviršutinis verslo finansų supratimas. Todėl užsiėmimų pradžioje dėmesys skiriamas iš pirmo žvilgsnio nuobodžiam ir sausam įmonės ekonomikos pagrindų, įskaitant ir įmonės buhalteriją, supratimui. Po šio žingsnio įmonės finansinės ataskaitos prabyla ir tampa svarbiais pagalbininkais, nebe streso šaltiniu.

Tik prisijaukinus verslo finansus prasminga žengti kitą žingsnį asmeninės finansinės laisvės link – integruoti savo verslą į asmeninius finansus taip, kad įmonė dirbtų savininkui, bet ne atvirkščiai.

Tam reikia aiškiai suformuluoti verslui keliamus finansinius tikslus, kurie savo ruožtu priklauso nuo savininko  investavimo strategijos ir asmeninių siekių. Sukūrus asmeninių ir verslo finansų sintezę galima pasiekti, kad nebereikėtų dirbti dėl pinigų pragyvenimui. Ir  jei jau dirbti – tai tik savo malonumui. Tai reiškia, kad žmogus įžengia kitą į etapą, kai finansų rizikos valdomos taip, kad beveik nebelieka šanso patirti asmeninę finansinę nesėkmę nepriklausomai nuo to, sėkmingas ar nesėkmingas yra jo verslas.

Po šio etapo kiekvienas dalyvis susikuria integruotą asmeninio kapitalo ir verslo  valdymo sistemą, ištobulina asmeninę buhalteriją taip, kad gali savo tikslus įvardyti išmatuojamais dydžiais, naudodamas kapitalo kategorijas. Taip sukuriama finansų sistema, kurią verta perduoti ateinančioms kartoms ir taip pradėti naują finansinę dinastiją. Tai įvyksta todėl, kad  iki šiol galiojusias finansų paradigmas pakeičia naujas asmeninių finansų suvokimo būdas ir sisteminiai įgūdžiai.


Kiekvieną etapą sudaro keturios vienos savaitės trukmės mokymų sesijos. Kiekvienas mokymų susitikimas prasideda nuo kontaktinio darbo kartu su treneriu (1,5 valandos koučingo sesija).  Po to vyksta  savarankiškas darbas – atliekamos užduotys, susijusios su reikalingų žinių įgijimu, požiūrio bei trūkstamų įgūdžių formavimu, palaikančių ir ribojančių nuostatų stebėjimu, taip pat kitos praktinės užduotys, suformuluotos koučingo sesijos metu.  Savarankiškų užduočių vykdymo metu galimos nekontaktinės konsultacijos (2 kartai po 15 min. telefonu, SKYPE).

Pirmojo susitikimo metu sudaromas žodinis kontraktas, kuriame klientas sąmoningai įsipareigoja  atlikti sutartas užduotis. Po pirmojo susitikimo sumokamas ir užmokestis už visą etapą.

Viena iš keturių koučingo sesijų BAZINIAME etape numatyta žaidimui “Pinigų srautas 101”, kurio metu išaiškinami palaikantys ir ribojantys įsitikinimai ir įpročiai, susiformavę asmeninių finansų srityje.

Our website is protected by DMC Firewall!